Shuttle SH67H3 PC, a törpe óriás

XPC SH67H3 szerelés

Ha már ideadták, igyekeztünk a lehető legerősebb konfigurációt beépíteni a kis XPC-be, ehhez Core i7-2600K processzort használtunk. Beszerelése nem okozott különösebb gondot. Érdekes, hogy a Shuttle mérnökei kissé ferdén szerelték be az LGA1155 foglalatot, minden bizonnyal így sikerült elérniük, hogy a korábbi modellekhez is használt processzorhűtő rendesen lefedje. Ennek rögzítéséhez elég volt négy csavar, majd további négy, kézzel oldhatóval tudtuk feltenni hátlapra kapaszkodó ventilátorát. Ezután beillesztettük a memóriamodulokat, majd pár csavarral visszatettük a tápot, amit csak a jobb fényképek érdekében vettünk ki, benn is maradhatott volna a szerelés alatt.

Mivel nem volt kéznél Radeon HD 6970, a méretben, teljesítményben és fogyasztásban is hozzá hasonló GeForce GTX 570-et szereltük be. Éppen befért, a pici házikóban szépen felemésztette a rendelkezésre álló, két foglalatnyi helyet. Érdemes megfigyelni, hogy szellőzés szempontjából milyen jó a referencia GeForce hűtő. A ház oldalán keresztül friss levegőt húz be magának, a meleget pedig hátrafelé tolja ki, eközben a kártya fonákját hűti a processzor ventilátora keltette légáramlat.

Felülről bekukkantva látszott, hogy a táp kábelei és a VGA-hoz behelyezett PCI Express elosztó miatt elég komoly kábeldzsungel alakul ki a memóriamodulok környékén. Az elosztóhoz kellett a két molex, a négy SATA adatcsatlakozóhoz pedig kell négy áramellátó, ugyan elvileg csak három meghajtót tudunk betenni. Persze az 5,25-ös vagy az egyik 3,5-ös helyére be lehet sűríteni két 2,5 hüvelykes SSD-t.

Mi maradtunk a legegyszerűbbnél, egy 5,25 hüvelykes optikai meghajtót és egy 3,5 hüvelykes winchestert alkalmaztunk. A meghajtókeret nem kapott semmiféle rezgéscsillapítást.

Végül elkészült a konfiguráció, ami szinte teljesen megtöltötte a picike gépházat. Szerelés közben nem ütköztünk komolyabb problémába, látszott, hogy nagyon körültekintően tervezték az XPC-t, és a kivitelezést sem kapkodták el. Egyetlen apró hiányosságot fedeztünk fel: az előre bevezetett SATA kábelek szerelés közben hajlamosak voltak kibújni a meghajtókból – lehetnének egy-két centiméterrel hosszabbak vagy kapcsos rögzítésűek.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés